JOBBIK ÚJHELY

Minden ami Jobbik, minden ami Újhely!

XVII. Karcsa Kupa Teremlabdarúgó Torna

Január 16-án rendezték községünkben a XVII. Karcsa Kupa Teremlabdarúgó Tornát, melyen csapatunk is részt vett. Az előző évek jó szereplései után bizakodva vártuk az idei megmérettetést, és végül a harmadik helyen végeztünk. A csapat tagjai voltak: Bacskai Csaba, Bányácski Zoltán, Bartus Tamás, Dakos Bertalan, Frikker János, Juhász Zoltán, Karajz György, Kocsis Zsolt, Szabó Sándor, Szabolyik Attila, Vajda Sándor, Váradi Zoltán.

A jelentkezési határidőig hét csapat adta le a nevezését, melyet a szervezők két csoportba sorsoltak. Az „A” csoportba került a Vihar FC, a Jobbik, Karos és a Szőlőhomok csapata, míg a „B” jelű csoportba, a Becsked, Pácin valamint a Másnaposok csapat. Az előzetes kiírás értelmében a csoportokban körmérkőzést játszottak a csapatok, mely után az első két helyezett jutott tovább, ahol az „A” csoport első helyezettje, a „B” csoport második, míg a „B”csoport első az „A” csoport másodikkal játszott a döntőbe jutásért. Mi az „A” csoportban kezdtük meg a küzdelmeket, és mindjárt a csoport egyik erős tagjával, a Vihar FC csapatával játszottunk. Jól kezdődött számunkra a mérkőzés, bár az első félidő után három-hárommal fordultunk, de a második félidőben ellenfelünk fölé sikerült kerekedni és végül, ha nehezen is, de 8-6-ra győztünk. A következő mérkőzést a csoport leggyengébb tagja a Szőlőhomok ellen játszottuk, Itt már mindenki pályára léphetett játékosaink közül, mert a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. A vége sima 11-5-ös győzelem lett. A harmadik mérkőzésünknek a Karos csapata ellen az volt tétje, hogy a csoportból ki végez az első és a második helyen, a továbbjutás már eldőlt. Az elején sok helyzetet kihagytunk, ami megbosszulta magát, és a második játékrészben csak futottunk az eredmény után, a vége így egy simának tűnő vereség lett (8-3), de azért becsületesen küzdöttünk végig. Az „A” csoportból, a Karos és a Jobbik csapata, míg a „B” csoportból a Másnaposok és a Becsked csapata jutott tovább. A kiélezett küzdelmet hozó elődöntőkben Karos csapata 4-1-re verte a Becsked csapatát, míg mi két kulcsjátékosunkat sérülés miatt nélkülözve, sajnos simán kikaptunk a Másnaposok csapatatától (2-9), így a harmadik helyért játszhattunk. Az ellenfelünk kezdett jobban és már az elején kihasznált egy védelmi hibát, ezután meddő küzdelem dominált mi is, és az ellenfél is sok helyzetet hagytunk ki, de szerencsére a félidő hajrájában sikerült egyenlíteni. Fordulás után csapatunk jobban játszott és gyors vezetést szereztünk, melyre egy villámgyors gól volt a válasz, ez még egyszer megismétlődött, de három-három után mi tudtunk újítani és két góllal meglépni, amit a mérkőzés végéig sikerült tovább növelni kialakítva a 7-4-es végeredményt.

A döntő hatalmas küzdelmet hozott mely végén a Karos vihette haza a kupát.

A torna színvonalára jellemző, hogy az idén is voltak vendégcsapatok Az érdeklődök sportszerű, és nagy küzdelmeket láthattak, súlyos sérülés szerencsére nem történt a tornán, és a bírónak sem kellett a kiállítás eszközével megfékezni az indulatokat.

Elődöntő: Karos – Becsked 4-1

Másnaposok – Jobbik 9-2

Harmadik helyért: Jobbik – Becsked 7-4

Döntő: Karos – Másnaposok 8-3

A torna gólkirálya: Gálya László (Karos), a legjobb mezőnyjátékos: Rostás Gyula (Karos) lett.

A főszervező Balogh János, segítője Molnár István volt.

Csapatunk ezen a tornán küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, a harmadik hely nagyon értékes számunkra, és reméljük, hogy a választásokon is legalább ilyen jól fogunk szerepelni.